Aktuálně z Val Di Fiemme: štafeta se povedla!

AKTUÁLNĚ Z DĚJIŠTĚ MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ VE VAL DI FIEMME:
Informujeme o pobytu závodníků z vimperského sportovního gymnázia

Klukům se podařila první desítka – z 19  týmů jsou desátí!
Děvčata  se radují z osmého místa ze 14 celků.

Do Val di Fiemme posíláme opět gratulaci!

pondělí 3. 2.

Včera se sportovní štěstí od našich lyžařů trošičku odklonilo a  na závodech nedopadli podle svých představ.

seller

Luděk Šeller jel velmi pěkný závod a dlouho se držel na 25 pozici, ke konci závodu mu ale trochu došly síly a nakonec bral 36. místo.

Jakub Kordutch moc chtěl předvést, že patří do první světové juniorské dvacítky, ale zřejmě příliš motivace bylo tentokrát na škodu. Nohy ho nechtěly poslouchat a nakonec dojel na 61.místě.

andrea k

Andrea Klementová jela závod na 5 km, ve kterém dojela na 56.místě.

Uvidíme, jak se dnes bude dařit  Luďkovi a Jakubovi ve štafetě (1. a 4. úsek)

Držíme palce!

——————————————————————————————————————————————————————-

neděle 2. 2. 2014

Sobotní den byl pro juniory  na MS ve znamení  klidu – na programu bylo jen lehké projetí závodní tratě, pak regenerace…

A ještě přidáváme včerejší vzkaz od týmu:

“Děkujeme za podporu a držte nám pěsti!”

Tak ať jim štěstí přeje!

————————————————————————————————————————————————————————-

j.kordutch zavod sprint
J. Kordutch při sprintovém závodě

pátek 31. 1.

Včerejšek byl hodně únavný nejen pro závodníky. Servisovalo se 24 párů lyží a to dá chvilku zabrat…
Hustě sněží, přes noc napadlo 50 cm sněhu a stále hustě chumelí, takže dnešní závody jsou opravdu náročné.

Na start se dnes postavili:

Andrea v 10 hod. start – skiatlon 5km klasika + 5km skate – Andrea Klementová obsadila 48.místo

Jakub v 11:30hod. start – 10km klasika + 10km skate – dnes exelentní výkon J. Kordutche, skončil na skvělém 16. místě

– dnešní starty byly o hodinu odloženy kvůli sněhovým podmínkám

Nejlepe si z ČR vedl Petr Knop – 5.místo

———————————————————————————————————————————————————————-

čtvrtek 30. 1.
Petra Hynčicová ve středu obsadila na MSJ krásné 9.místo / na postup do finále jí chyběla 0,1 s /, Š. Jirásková 25.místo, P. Knop 18. místo BLAHOPŘEJEME !

streda
———————————————————————————————————————————————————————–
středa 29. ledna
DNES NA START
Včera ještě trénink, dnes naostro:

Na start sprintu se postaví Jakub Kordutch a Luděk Šeller. Start ve 14:45 – kvalifikace .

———————————————————————————————————————————————————————
pondělí 27. ledna

Jaké  bylo pondělí? Opět tréninkové?

Dopoledne jsme jeli trénink klasickou technikou, zaměřený na sílu-soupaže, jízdu bez holí a techniku mimo závodní tratě, odpoledne skate – na závodních tratích, ten zaměený na techniku sjezdů, odšlapů, jízdy bez holí. Večer  pak nezbytné posilování.

Už jste ‘okoukli’ konkurenci?’

Konkurence  dorazila z větší části v průběhu neděle… takže zatím opravdu jen ‘okoukli’ 🙂

Setkali jste se s nějakými problémy? Překážkami?

Zatím ne a doufáme, že se s nimi lehce vypořádáme, pokud přijdou.

AKTUÁLNÍ FOTO TÝMU
vdf pondeli 1

vdf pondeli 3

vdf pondeli 2

neděle 26. ledna
Jaká byla cesta na mistrovství?

Cestovali jsme z Vimperka na Plzeň, kde přistoupili další závodníci, jeli jsme na Mnichov, Insbruck, Brener, Bolzáno a do Cavalese, kde bydlíme v apartmánech. Jeli jsme RDJ – 9 závodníků a 2 trenéři (vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám) již  21. ledna.

Kdy se  výprava doplnila a jak to vypadá se stravováním?

Od 21.-25.ledna jsem vařila já a od soboty se k nám připojila celá oficiální výprava / U 23 – závodníci, servis, fyzioterapeutka  L. Randáková ze Stach, masér a kuchař.

Jak vypadá prostředí pro účastníky?

Ubytování je pěkné, apatrmány na kraji Cavalese, 7minut od běžeckého stadionu. Momentálně to tu žije maratonem na lyžích – závodí se v neděli- Marchialonga. Oficiálně MSJ začíná od zítřka ( 27. 1.)

Jsou všichni fit?

Jsou všichni zdrávi a v pohodě, panuje tu kolektivní duch.

Jaké mají závodníci ambice, v co (třeba tajně) doufají?

Šeller -SPRINT  postup z kvalifikace, celkově do 12.místa, Klasika 10 km- do 20.místa

Kordutch- distanc / 10km klasika nebo skiatlon 10km K/10km V / do 10,místa, Štafeta do 5,místa

Klementová- nestanovuje si žádné  výkonnostní cíle, ráda by podala co nejlepší výkon a chtěla by být spokojená sama se sebou

Jaký bude program závodníků v následujících dnech?

V neděli je tréninkové volno, půjdou se podívat na Marchialongu-maraton, budou v rukou maséra a fyzioterapeutky, neboť již 2,5 dne pilně trénují a v sobotu dopoledne jezdili kvalitní rychlý trénink, v pondělí mají opět 2-3 fázový trénink.

Zdravíme  do Val di Fiemme a  samozřejmě fandíme k co nejpodařenějším výkonům a celkové pohodě!